Гърция е във фалит, но това няма да има моментални последици за страната, констатира Фондът за стабилност на еврозоната. В изявление на Фонда за стабилност на еврозоната се казва, че официално Гърция е във фалит, но това няма да има моментални последици, предаде АФП. Позицията на фонда е да не изисква разплащане на дълговете от страна на Атина веднага, но въпреки това не възнамерява да се отказва от правото си на действие по този въпрос.
Още от Свят
Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната
Американският президент заяви на заключителната пресконференция на Г-7, че е готов да „бомбардира до основи“ Иран, ако страната наруши споразумението
Плетенчук: За руснаците започва ад! Готвят се за украински десант в Крим
„Ако се наложи, ще проведем всяка операция, необходима за освобождаването на украински Крим“, заяви представителят на украинските ВМС
Макрон похвали срещата на върха
„Тази среща наистина ни позволи да се координираме много тясно, за да отговорим на кризите и да работим по големите предизвикателства на нашето време“, добави френският президент.