Гърция планира да изпълни всички свои финансови задължения навреме, но очаква ЕС и МВФ възможно най-скоро да разблокират поредния транш от спасителната помощ, каза говорител на гръцкото правителство, цитиран от Reuters.
„Въпросът за ликвидността е належащ“, каза на пресконференция говорителят Габриел Сакеларидис. „Гръцкото правителство няма да чака до края на май за инжектиране на ликвидност. То очаква такава да бъде предложена възможно най-скоро“, добави той. На 12 май Атина трябва да преведе 750 млн. евро на МВФ на фона на съмненията, че няма да може да се справи без нова кредитна помощ. „Възнамеряваме да изпълним всички свои финансови задължения навреме“, подчерта говорителят.
Още от Свят
Равносметката от 40-дневната операция на СБУ: Парализирани рафинерии, блокиран износ и нови удари в тила на Русия
Икономическите загуби за Москва се оценяват на милиарди долари, но Кремъл няма никакви намерения да прекрати войната
Кремъл с коварен план: дислоцира севернокорейска ракетна част за удари срещу Украйна
По информация на украинското разузнаване то ще бъде оборудвано с балистични ракети и шест пускови установки в Западна Русия
Политическа буря в Молдова след визита на представител на талибаните
Талибанското правителство се смята за един от най-репресивните режими в света, а лидерите му са включени в международни санкционни списъци, а групировката е изключена от глобалната финансова система