3 Април, 2026

Гърция обвини Македония в насилие срещу бежанците

Гърция обвини Македония в насилие срещу бежанците

Гърция заяви днес, че използването на сила срещу мигрантите е "опасно и нежелателно", и обвини македонските власти, че са използвали гумени куршуми и сълзотворен газ, за да отблъснат тълпи мигранти на гръцката страна на границата, предаде Ройтерс.

Безразборното използване на химически вещества, гумени куршуми и шокови гранати срещу уязвими хора, особено без причини за такава сила, е опасен акт, достоен за съжаление, заяви Георгиос Кирицис, говорител на миграционните координатори в гръцкото правителство.

Македонски полицейски източници заявиха, че полицията е стреляла само със сълзотворен газ, след като мигрантите щурмували оградата на границата днес. Мигранти влязоха в сблъсъци с македонската полиция днес, след като се опитаха да свалят оградата, отделяща Гърция от Македония в граничния град Иомени.

Македонската полиция използва сълзотворен газ, шокови гранати, гумени куршуми и по-късно водно оръдие в опит да отблъсне мигрантите, а те отговориха с хвърляне на камъни по полицията, предаде АП.

На два пъти мигрантите се опитаха да свалят оградата, но бяха отблъснати. Гръцката полиция стоеше без да се намесва.

Сподели:

Коментари (0)

В кувейтска рафинерия избухна пожар след дронова атака

В кувейтска рафинерия избухна пожар след дронова атака

По данни на националната петролна компания Kuwait Petroleum Corporation, рафинерията „Мина ал-Ахмади“ е била обект на атака тази сутрин

След уволнението на главния прокурор, Тръмп гледа към нови промени в кабинета

След уволнението на главния прокурор, Тръмп гледа към нови промени в кабинета

Ако се стигне до по-широки промени, това може да се превърне в сериозен опит за рестарт на американската администрация на фона на все по-сложна политическа обстановка

Шефът на Пентагона с безпрецедентен ход по време на война

Шефът на Пентагона с безпрецедентен ход по време на война

Пийт Хегсет поиска оттеглянето на най-висшия офицер на Сухопътните сили, който вече отстрани десет висши генерали и адмирали