30 Март, 2026

Гърция пак не постигна споразумение с кредиторите

Гърция пак не постигна споразумение с кредиторите

Гърция отново не постигна споразумение с кредиторите по време на срещата на европейските лидери в Рига.

В преговорите с германския канцлер Ангела Меркел и френския президент Франосоа Оланд, премиерът Алексис Ципрас получи само обещания, че я подкрепят да остане в еврозоната.

Гърция и нейните международни кредитори трябва да съгласуват новия план за реформи в страната, който да позволи размразяването на оставащите 7,2 млрд. евро по спасителната й програма. Проблемът е, че Атина няма пари да покрие разходите по вноските на заема, ако не получи финансова помощ.

Гръцкият финансов министър Янис Варуфакис заяви в четвъртък, че споразумение между Атина и кредиторите ще бъде постигнато през първата седмица на юни.

Сподели:

Коментари (0)

Войната в Иран наруши доставките на ключов компонент за производството на дронове в Украйна

Войната в Иран наруши доставките на ключов компонент за производството на дронове в Украйна

Позовавайки се на данни от Института за модерна война, Defense Express съобщи, че 41% от износа на сяра се транспортира през блокирания Ормузки проток

Строят подземен военен комплекс под балната зала на Тръмп

Строят подземен военен комплекс под балната зала на Тръмп

Президентът на САЩ започна строежа през миналия октомври, предизвиквайки критики, когато срина с булдозери цялото крило от президентската резиденция във Вашингтон. Проектът беше представен като бална зала за 1000 души.

Хутите заплашват да блокират "Портата на сълзите“ - жизненоважен корабен маршрут

Хутите заплашват да блокират "Портата на сълзите“ - жизненоважен корабен маршрут

Ако и двата маршрута за превоз на черното злато бъдат блокирани, въздействието ще се разпростре далеч отвъд региона, засягайки веригите за доставки, енергийните пазари и разходите за доставка по целия свят