Германски художник закопал във Великобритания 30 златни кюлчета, поради което се очаква тълпи от търсачи на късмета, въоръжени със специални уреди, да обследват мястото, където може да ги сполети щастието, предаде Агенция Франс Прес.
Златните кюлчета струват общо 13 000 eвро и са закопани във Фолкстоун, Южна Англия, от берлинчанинът Михаел Зайлсторфер. Самият Зайлсторфер обяснява, че скриването им е номер от художествен фестивал, чиято цел е да освежи всекидневието на местните хора. За да заблуди златотърсачите и да ги накара да се поизпотят, той закопал между кюлчетата парчета желязо.
Още от Свят
Ройтерс: В Испания хиляди щастливи туристи приветстваха пълното слънчево затъмнение
Настъпи пълен мрак, след което слънчев залез - пълното слънчево затъмнение в Испания изуми зрителите
Израел е нанесъл удар по командир на „Хамас“ в Газа
Израелските удари са посрещани със засилен отпор, след като президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви план за напредък в мирните преговори, включващ прекратяване на подобни атаки
Говорителят на Белия дом Карълайн Левит се оттегля от поста си - това ли е голямата промяна във Вашингтон
Президентът Доналд Тръмп изрази пълно разбиране и уважение към личните мотиви на своя говорител, определяйки я като един от най-верните и доверени сътрудници в своя екип