Германия са пристигнали рекорден брой чужденци през изминалата 2015 година – техният брой е близо 2 млн., повечето са чужденци.
Това сочи предварителната оценка на Федералната статистическа служба на федералната република. В рамките на периода около 860 хил. чужденци са напуснали Германия, нетната миграция в страната е била 1,140 млн. души. Това са най-високите стойности, регистрирани някога в историята на Германия. Така през 2015 година входящите потоци са се увеличили с 49 %.
За сравнение през 2014 г. миграцията в страната е възлизала на 577 хил. души. (тогава чужденците са били предимно от ЕС, докато сега те идват от страни, които са извън съюз).
Така през 2015 година входящите потоци са се увеличили с 49%.
Още от Свят
На 100 години почина "Маестрото" - бившият председател на американския Федерален резерв
Дългогодишният председател на Федералния резерв Алън Грийнспан се превърна в един от най-влиятелните икономически политици на своята епоха
Business Insider: Крим в изолация – ударите с дронове нарушават логистиката на полуострова
В Севастопол, където живеят около 580 хиляди души и са разположени ключови руски военни бази, местната окупационна администрация също обяви вечерни ограничения за работата на обществения транспорт, търговските обекти и заведенията за хранене.
Трудният път за постигането на мира между САЩ и Иран
Създадена е комуникационна линия за осигуряване на безопасно преминаване на кораби през Ормузкия проток. Крайният успех на преговорите е свързан със спирането на огъня в Ливан и подкрепата на Израел.