1 Август, 2026

Германия, фашистите от Италия и българският цар довели гърците до бедност?!

Докладът препоръчва още, че ако тези усилия не дадат резултат, Атина да се обърне и към съда, пишат Ana Mpa и в. Български новини.

Заключенията на комисията ще влязат за разискване в пленарната зала на гръцкия парламент в началото на септември. 

Според депутатите в комисията Гърция е била обект на непредизвикани атаки и окупация от „нацистите от Германия, фашистите от Италия и българския цар“. 

Това е довело гръцкия народ до изключителна бедност, защото е разрушило икономиката на страната. Тези заключения лесно могат да бъдат доказани от множество неоспорими свидетелства и исторически източници, пишат депутатите. 

Гърция очаква репарации в размер на 269 млрд. евро заради щетите от окупацията на нацистите, допълва още „Катимерини“. 

Радикалната СИРИЗА дойде на власт в началото на 2015 година с обещанията за край на споразуменията с кредиторите. Още тогава от партията на няколко пъти повдигнаха въпроса за репарациите от Германия за щети, нанесени на страната през Втората световна война. 

В крайна сметка премиерът Алексис Ципрас подписа трета спасителна програма и коментарите за очакваните милиарди от Германия затихнаха.

Сподели:
Испански медии: В Сеута е страшно – мигрантите ограбват магазини, влизат в жилища, агресивни са към жените

Испански медии: В Сеута е страшно – мигрантите ограбват магазини, влизат в жилища, агресивни са към жените

Медиите публикуват кадри с изпочупени и опожарени коли

Зеленски обсъди с Ванс заплахите от руската балистика и влиянието на войната върху световните пазари

Зеленски обсъди с Ванс заплахите от руската балистика и влиянието на войната върху световните пазари

„Руските въздушни удари срещу страната ни продължават, а противовъздушната отбрана, по-специално ракети прехващачи за системите "Пейтриът", които да противодействат на руските балистични ракети, си остават наш основен приоритет“

Горна степен от ракета на SpaceX е притеглена от Луната - предстои зрелищен сблъсък

Горна степен от ракета на SpaceX е притеглена от Луната - предстои зрелищен сблъсък

Очаква се да се образува кратер с диаметър около 27 метра и дълбочина около 5 метра

Коментари (0)