25 Декември, 2025

Германия връща близо 100 хиляди бежанци от Балканите

Германия връща близо 100 хиляди бежанци от Балканите

Германските власти ще върнат обратно над 94 000 души от Балканите, които са поискали статут на бежанец. Германия ще забрани също влизането им обратно на територията на страната. Това съобщи председателят на федералния офис за бежанците и имигрантите Манфред Шмит.

Основната причина за депортирането на хората от балканските страни е фактът, че държавите им се смятат за сигурни места, където няма политическо преследване. Според Берлин основните причини са икономически и социални. След отказ за получаване на убежище, те ще получат и информация за забрана за престой и влизане на територията на Германия, каза Шмит пред вестник "Ди Велт".

Според него, трябва да се промени и законът, който гарантира 143 евро месечна социална помощ за поискалите статут. Забраната за влизането на територията на Германия ще важи 5 години.

От началото на годината 180 000 души са пристигнали в Германия, 70 000 от тях са от Балканите.

Сподели:

Коментари (0)

За вярност към Родината Путин закичи с орден Мария Захарова

За вярност към Родината Путин закичи с орден Мария Захарова

На церемонията по връчването на държавни награди в Кремъл говорителят на руското МВнР благодари на родителите си за това, че са я възпитали любов към Русия

ВСУ атакуваха стратегически цели в Русия, удариха и ключов завод в Тулска област

ВСУ атакуваха стратегически цели в Русия, удариха и ключов завод в Тулска област

Предишната нощ украински дронове нанесоха поредица от удари по химическия завод "Ставролен" в град Будьоновск, разположен на 200 км от Ставропол, Русия

Последна версия на американския мирен план за Украйна - как ще реагира Русия...

Последна версия на американския мирен план за Украйна - как ще реагира Русия...

Президентът Зеленски разкрива кои са спорните моменти в него, по които не е постигнат все още консенсус