Повече от 200 германски кметове от провинция Северен Рейн-Вестфалия са се оплакали в писмо до канцлера Ангела Меркел от трудностите, с които се сблъскват при приемането на голям брой бежанци, съобщават местни медии.
„Големият приток от бежанци в нашите градове и общини доведе до факта, че всички възможности за тяхното настаняване са изчерпани. Сега е невъзможно дори да ги настаним в палатки и строителни контейнери. Персоналът на общините е почти изцяло ангажиран в обслужването на центровете за настаняване. Това води до обстоятелството, че всички други задачи на общините или не могат да бъдат изпълнени изобщо, или в много ограничено количество", пише в част от писмото, цитирано от в. „Рейнише пост".
Около 710 хил. души, бягащи от война и глад в Африка и Близкия изток, влязоха в Европейския съюз през първите девет месеца на годината, показват данните на „Фронтекс".
Германия, основната дестинация за много от бежанците и имигрантите, може да приеме до 1,5 млн. бежанци само през тази година.
По-рано социологическо проучване разкри, че канцлерът Меркел губи подкрепата на местния бизнес заради политиките относно бежанците.
Още от Свят
Експерт: Сега е идеалният момент Тръмп да действа като миротворец, но трябва да побърза
Украйна е изправена пред поредната изключително трудна зима, която може да се превърне в най-сериозното изпитание от началото на пълномащабното нахлуване на Русия в страната
Русия прехвърли в Балтика военен кораб да пази сенчестия си флот, друг охранява яхтата на Путин към Мурманск
Става дума за един от най-големите кораби в руския Северен флот „Адмирал Левченко“ - Москва мълчи за движението на кораба и неговите мисии в Балтийско море
Шефът на кабинета на Зеленски към Запада: Купувайте дронове, а не патенти
Това е единственото, което може да спаси нашата икономика и което в много по-голям мащаб може да направи страни – нека го кажем така – зависими от нас в някаква степен, заяви Кирило Буданов