5 Декември, 2025

Политици искат на Герхард Шрьодер да бъде забранено да говори от името на Германия

Политици искат на Герхард Шрьодер да бъде забранено да говори от името на Германия

Герхард Шрьодер и Владимир Путин

Той заяви публично, че присъединяването на Крим било "по волята на народа, абсолютно законно и ненасилствено".

Проруският бивш канцлер на Германия Герхард Шрьадер, който е председател на съвета на директорите на руската държавна компания "Роснефт", председател на комитета на акционерите на "Nord Stream-2" AG и близък приятел на Владимир Путин, заяви, че "присъединяването на Крим към Русия през 2014 година беше абсолютно законно".

В интервю за Bild той обяснява, че "Крим е древна руска територия".

Той подчертава, че присъединяването на Крим било "по волята на народа, абсолютно законно и ненасилствено".

Изданието припомня, че на  12 юни на предизборно събрание на Социалдемократическата партия на Германия Герхард Шрьодер заяви, че "санкциите срещу Русия трябва задължително да бъдат отменени".

Според депутати от Бундестага, "Шрьодер е надминал себе си и е преминал границата на допустимото".

"Той нанася вреда на Германия и повече няма право да представлява Германия", коментира депутатът от "Свободната демократична партия" Михаел Георг Линк.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Украински дронове удариха пристанището Темрюк, гори рафинерия на "Роснефт" в Сизран

Украински дронове удариха пристанището Темрюк, гори рафинерия на "Роснефт" в Сизран

Записи, направени от руснаци, е запечатаха мащабен пожар. Местните власти потвърдиха новината за нападението, нанесло сериозни щетите пристанищната инфраструктура

Тръмп: Войната в Украйна ще приключи

Тръмп: Войната в Украйна ще приключи

Той отбеляза, че в момента се търси вариант за урегулиране между Русия и Украйна. „Търсим още един вариант за уреждане между Русия и Украйна, ако е възможно."

„Добри новини“: Ванс направи обещаващо изявление за края на войната в Украйна

„Добри новини“: Ванс направи обещаващо изявление за края на войната в Украйна

По думите му, Белият дом е бил наистина уверен, че това ще бъде „най-лесната война“, която ще трябва да бъде спряна