16 Април, 2026

Германското разузнаване: Крайнодесни екстремисти "имат потенциал за извършване на терористични действия"

Германското разузнаване: Крайнодесни екстремисти "имат потенциал за извършване на терористични действия"

Германските спецслужби обвиниха Русия в използване на десни радикални и екстремистки групировки за дестабилизация на Европа.

Крайнодесните екстремисти, които са готови да използват насилие представляват все по-голяма заплаха за обществото и за държавата, пише Welt am Sonntag като се позовава на конфиденциален доклад на Федералната служба за защита на Конституцията (германското контраразузнаване).

В документа се отбелязва, че представители на различни течения на десноекстремистките движения, а също така маргинални групировки и лица, които не влизат в организирани групи, "имат потенциал за извършване на терористични действия". 

Според информацията на изданието, някои от тези десни екстремисти са започнали да проявяват активност едва в последните месеци.

Германските спецслужи разполагат с информация, че те готвят "сценарии за гражданска война" и разрушаване на обществения ред.

"Екстремистите са готови да използват оръжие в клучай на обостряне на обществено -политическата обстановка в страната, предупреждават от контраразузнаването.

Депутатът Константин фон Нотц смята, че трябва да бъде разследвано дали не се ръководят от чужбина.

Припомняме, че германските спецслужби обвиниха Русия в използване на десни радикални  и екстремистки групировки за дестабилизация на Европа.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Politico: Кораби на американския флот играят „смъртоносна криеница“ с иранските мини

Politico: Кораби на американския флот играят „смъртоносна криеница“ с иранските мини

Американски кораби и дронове търсят ирански мини, за да възстановят безопасните маршрути за петролни танкери, преминаващи през Ормузкия проток

Полша вдигна изтребители и затвори летища след масираната руска атака по Украйна

Полша вдигна изтребители и затвори летища след масираната руска атака по Украйна

Полското правителство е предприело тези мерки, за да защити сигурността на страната

Унгария тихо изтегля армията от ключови обекти след спорни твърдения за заплахи от Украйна

Унгария тихо изтегля армията от ключови обекти след спорни твърдения за заплахи от Украйна

Около 600 войници са били разположени за охрана на приблизително 75 критични обекта – включително енергийна инфраструктура, транспортни възли и отбранителни съоръжения, които ще трябва да се изтеглят от там