5 Декември, 2025

Гласът на Кремъл: Преговорите за Сирия в Женева и Астана са неразривно свързани

Гласът на Кремъл: Преговорите за Сирия в Женева и Астана са неразривно свързани

Дмитрий Песков

Форматът на преговорите за разрешаването на сирийския конфликт в Астана не може да замени женевския формат. Това е официалната позиция на Кремъл, отбеляза прессекретарят на руския президент Дмитрий Песков, предава ТАСС.

„Не. Това е единен процес“, отговори Песков на въпрос дали може форматът на диалога в Астана да замени този в Женева.

Министърът на външните работи на Казахстан Кайрат Абдрахманов съобщи, че нова среща за Сирия в Астана ще се проведе на 14 и 15 март.

Сподели:

Коментари (0)

САЩ и Украйна  ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

САЩ и Украйна ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

„Очаква се още една среща днес“, заяви Олександър Бевз, съветник в офиса на украинския президент Володимир Зеленски, пред АФП след дни на интензивна дипломация по плана.

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Според Найджъл Фарадж президентът на САЩ прави всичко възможно, за да осигури справедливо мирно споразумение за Украйна, и го дразни подходът на Владимир Путин.

Съдът: Може да се проведе изслушване в отсъствие на обвиняемите Путин и  Нетаняху

Съдът: Може да се проведе изслушване в отсъствие на обвиняемите Путин и Нетаняху

Това заяви заместник-прокурорът на Международния наказателен съд (МНС) Мам Мандяе Нианг в интервю за АФП.