28 Март, 2026

Горбачов предрече война между Русия и САЩ

Горбачов предрече война между Русия и САЩ

САЩ вече са въвлекли Русия в студена война и не е изключено тя да прерасне в гореща” Това заяви единственият президент на Съветския съюз Михаил Горбачов пред Интефакс.Първият и последен президент на Съветския съюз заяви, че Америка се е загубила в гората и рискува да започне истинска война.

"Единственото, което се чува от Вашингтон и Европейския съюз, е санкции срещу Русия. Нима те са си загубили акъла? Америка се е загубила в джунглите и ни завлича и нас натам", коментира Бащата на перестройката. "Ако наричаме нещата с истинските им имена, то Америка, която се опитва да реализира желанието си за триумф, вече ни е въвлякла в студена война. Към какво ще ни доведе това? "Студената война" вече се води открито. Какво следва? За съжаление, вече не мога да твърдя, че студената война няма да се превърне в гореща. Страхувам се, че САЩ вероятно ще рискуват", беше категоричен Горбачов.

Той отбеляза, че ситуацията в САЩ и ЕС не е от най-лесните: "Част от страните в ЕС са добре, други не чак толкова, а зависимостта от САЩ е прекалено голяма и от Германия също. Разногласията между политиците са големи и няма да намаляват". Горбачов потвърди позицията си по отношение на присъединяването на Крим към Русия. Той определи миналогодишния референдум като отговор на исканията на населението и поправка на историческа грешка.

Интерфакс припомня и предложението на последния държавен глава на първата социалистическа държава в света президентите на Русия и САЩ Владимир Путин и Барак Обама да инициират преговори за мирно разрешаване на кризата в Украйна. "Не трябва да се допуска украинци да воюват срещу украинци. Това е страшен абсурд. Обстановката обаче така се е влошила, че без помощта на авторитетни представители на Москва и Вашингтон проблемът не може да бъде разрешен", заяви Горбачов. Той също изрази опасенията си, че конфликт в бившата съветска република може да прерасне в европейско клане.

Сподели:

Коментари (0)

Над 20 000 души са дарили средства за следовател, който разкри "Орбангейт"

Над 20 000 души са дарили средства за следовател, който разкри "Орбангейт"

Орбан се опита да представи своя съперник като „марионетка“ на Брюксел и Киев, отправяйки недоказани твърдения, че Украйна се намесва в кампанията, за да помогне на опозицията.

Иран твърди, че е ударил украински склад за системи за противодействие на дронове в ОАЕ

Иран твърди, че е ударил украински склад за системи за противодействие на дронове в ОАЕ

По-рано днес украинският президент Володимир Зеленски каза по време на неочаквано посещение в ОАЕ, че двете страни са се споразумели да си сътрудничат в областта на отбраната

The Telegraph: Тръмп иска да лиши част от страните в НАТО от правото по член 5

The Telegraph: Тръмп иска да лиши част от страните в НАТО от правото по член 5

„Нашето разочарование от европейците е напълно реално. Всяка страна, която не плаща 5 процента, не трябва да има право да гласува за бъдещите разходи на НАТО“, заяви един от източниците