28 Март, 2026

Говорител на Тръмп: Няма доказателства Русия да е влияла на вота в САЩ

Говорител на Тръмп: Няма доказателства Русия да е влияла на вота в САЩ

Няма каквито и да е доказателства, че руските хакерски атаки са повлияли на изборите. Това заяви бъдещият прессекретар на избрания за президент на САЩ Доналд Тръмп и сегашен негов говорител Шон Спайсър пред Fox News. Според Спайсър е "безотговорно" да се реагира припряно преди финалния доклад на службите.

Пред Си Ен Ен Спайсър добави, че Тръмп ще разгледа доклада и ще има позиция към края на седмицата, когато документът трябва да е готов.

Преди дни обаче все още управляващият президент Барак Обама изгони 35 руски дипломати от САЩ и наложи санкции на две руски разузнавателни служби. Това стана, след като американските служби обявиха, че има доказателства за намеса на Русия в президентските избори.

Доналд Тръмп, който неколкократно се изказва за по-близки връзки с Русия, се опитва да омаловажава скандала с руските хакерски атаки в предизборния период в САЩ. Преди ден бизнесменът, който встъпва в длъжност на 20 януари като държавен глава на САЩ, дори обяви, че разполага с информация, с която малко хора разполагат.

До 20 януари, когато встъпва в длъжност, бизнесменът е "президент-елект", но има достъп до информация на службите, която стига в пълен обем до действащия държавен глава.

Сподели:

Коментари (0)

Иран: Ще има тежка цена за израелските престъпления

Иран: Ще има тежка цена за израелските престъпления

Удари по ключова инфраструктура в Иран предизвикаха остър отговор от Техеран. Данни сочат близо 2000 жертви, а хутите заплашват с намеса. Международни посредници се опитват да спрат конфликта, но напрежението расте.  

Иран твърди, че негови дипломати са убити при израелска атака в Ливан

Иран твърди, че негови дипломати са убити при израелска атака в Ливан

Според Техеран е атакувана дипломатическа резиденция, информацията не е потвърдена чрез независими източници

Г-7 с извънреден призив: „Спрете атаките срещу цивилни“ – нов сигнал за деескалация в Близкия изток

Г-7 с извънреден призив: „Спрете атаките срещу цивилни“ – нов сигнал за деескалация в Близкия изток

Лидерите от Г-7 настояват за незабавно прекратяване на атаките срещу цивилни на фона на войната между САЩ, Израел и Иран. Марко Рубио говори за край на операциите в следващите седмици и намеква за възможни преговори.