8 Декември, 2025

Говорителят на Кремъл: Атентатът в Анкара е удар по престижа на Турция

Говорителят на Кремъл: Атентатът в Анкара е удар по престижа на Турция

"Убийството на руския посланик Андрей Карлов в Анкара може да се тълкува като удар по престижа на Турция". Това заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков в интервю за "Мир", предаде РИА Ноеости. 

"Това определено е удар от гледна точка на престижа на страната. Защото, знаете, всяка държава е отговорна да гарантира сигурността на дипломатическите мисии в тяхната територия и дипломатически представителства", каза Песков и припомни формулировката във Виенската конвенция за дипломатическите отношения. 

Той коментира още и конфликта в Сирия. "Процесът за извеждането на бойците от сирийския град Алепо е към своя край, руските и турските военни плътно си сътрудничат, а серията от преговори са дали резултат", заяви прессекретарят на Владимир Путин. Миналия петък от руския Център по примирието на враждуващите сили в Сирия съобщиха за завършването на операцията за освобождаването на града от бойците, контролиращи източните квартали от 2012 г. След това от източните части на Алепо започнаха да излизат бойците и техните семейства, а също така започна и евакуацията на мирното население.

Сподели:

Коментари (0)

 Австралия забранява социалните мрежи за деца под 16 години - първата страна с такава забрана

Австралия забранява социалните мрежи за деца под 16 години - първата страна с такава забрана

Компаниите ще трябва да използват технологии за проверка на възрастта – иначе са заплашени от глоба до 32 милиона американски долара.

Две земетресения разтърсиха Турция тази вечер

Две земетресения разтърсиха Турция тази вечер

Първият трус е усетен в 22:17 часа местно време, а вторият - 2 минути след него. 

Първи резултати от екзитпол в Букурещ: Чиприан Чуку води в битката за кмет на Букурещ

Първи резултати от екзитпол в Букурещ: Чиприан Чуку води в битката за кмет на Букурещ

Чуку получава 32,7 процента от гласовете, а второ място е кандидатът на Социалдемократическата партия Даниел Балуца с 26,3 процента.