В Кремъл не изключват вероятността от терористична заплаха от Турция, заявил прессекретарят на руския президент Дмитрий Песков.
Отговаряйки на въпрос свързан ли е засиленият контрол към доставките на селскостопански продукти от Турция с терористични фактори, Песков отговаря:
"Това е свързано с достатъчно широк спектър различни фактори. Не бива да се изключва и възможността за терористична заплаха".
"Москва още чака реалистични обяснения от Анкара за сваления руски бомбардировач Су-24", съобщил Песков.
По думите му "безусловно, да се поправи такава съкрушителна щета, каквато бе нанесена на двустранните отношения, е много сложно и много тежко".
"Това е твърде сериозно произшествие, с много сериозни, неминуеми последици", цитира РИА Новости думите на Песков.
Още от Свят
NBC: Хегсет обмисля да се кандидатира за президент, обсъжда темата с близките си
Самият Хегсет отрече информацията като "абсолютно невярна"
Лиценз за Storm Shadow за Киев: защо Москва реагира с истерия?
Фактът, че Париж и Лондон се съгласиха да предоставят на Украйна лиценз за производство на Storm Shadow/SCALP, все още не означава, че производството на такива ракети ще започне бързо
37 са вече жертвите на руската атака в Киевска област, детонирал е склад за боеприпаси, поразени са 50 жилищни сгради
"Тези, които са допуснали това да се случи, трябва да бъдат подведени под отговорност за решенията си... Правилата са ясни: боеприпаси не може да се съхраняват в близост до домове или други жилищни райони." - каза президентът Зеленски