16 Февруари, 2026

Гръцкото правителство разпродава служебните автомобили

Гръцкото правителство разпродава служебните автомобили

Гръцкият заместник-министър на вътрешните работи и административната реформа Йоргос Катругалос обяви, че ще продаде по-голямата част от държавните автомобили, предоставени на министрите и гръцките държавни служители.

Заместник-министърът, който притежава един стар MG кабриолет, заяви: “Министрите не се нуждаят от държавни коли”.

Гръцкият министър на финансите Янис Варуфакис се вози на собствения си мотоциклет или такси, когато се налага, министърът на труда и министър социална солидарност Панос Скурлетис и заместник-министърът на здравеопазването Димитрис Стратулис шофират свои частни автомобили, докато гръцкият премиер Алексис Ципрас е собственик на черно Audi. 

Една от колите, които се продават от гръцката държава е бронирано и и бомбоустойчиво BMW със сателитна навигация, на стойност 750 000 евро, която е била използвана от бившия гръцки вицепремиер и лидер на ПАСОК Евангелос Венизелос.

Сподели:

Коментари (0)

Русия преживя най-мощната атака на ВСУ от началото на войната

Русия преживя най-мощната атака на ВСУ от началото на войната

Никой друг руски район не е виждал толкова много украински дронове, колкото бяха в Брянска област, съобщава губернаторът Александър Богомаз

 Зеленски непреклонен: Първо гаранции за сигурност, после сключване на примирие

Зеленски непреклонен: Първо гаранции за сигурност, после сключване на примирие

Вече имахме Будапещенския меморандум, но Русия ни нападне. В отговор на това никой обаче не нападна Русия, за да защити нашия суверенитет

Guardian: През 2025 г. се умножиха жертвите сред мирното население в Украйна

Guardian: През 2025 г. се умножиха жертвите сред мирното население в Украйна

Най-тежката атака се състоя в Днепър на 24 юни. Руски ракети удариха пътнически влак, апартаменти и училища, убивайки 21 и ранявайки 314 души, включително 38 деца