18 Юни, 2026

Грипът в Гърция е взел 39 жертви до този момент

Грипът в Гърция е взел 39 жертви до този момент

Само през изминалата седмица в Гърция са регистрирани 21 смътни случая от грип, а от началото на сезона до момента са починали обща 39 души. Това показват данните на гръцкия Център за контрол и превенция на болестите, съобщава БТА.

Последният регистриран смъртен случай е на бебе.

В лечебни заведения са приети 165 възрастни и девет деца 1,7 милиона гърци са се ваксинирали срещу грип.
Сподели:
Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната

Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната

Американският президент заяви на заключителната пресконференция на Г-7, че е готов да „бомбардира до основи“ Иран, ако страната наруши споразумението

Плетенчук: За руснаците започва ад!  Готвят се за украински десант в Крим

Плетенчук: За руснаците започва ад! Готвят се за украински десант в Крим

„Ако се наложи, ще проведем всяка операция, необходима за освобождаването на украински Крим“, заяви представителят на украинските ВМС

Макрон похвали срещата на върха

Макрон похвали срещата на върха

„Тази среща наистина ни позволи да се координираме много тясно, за да отговорим на кризите и да работим по големите предизвикателства на нашето време“, добави френският президент.

Коментари (0)