15 Януари, 2026

Груевски остава депутат, засега няма да влиза в затвора

Груевски остава депутат, засега няма да влиза в затвора

Никола Груевски

Парламентът на Република Македония не отне мандата на депутата от ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, тъй като на гласуването днес нямаше необходимото мнозинство от две трети.

"За" отнемане на мандата на Груевски гласуваха 58 депутати, против бяха 29, съобщиха македонските медии.

На пленарното заседание нямаше дебати и депутатите по кратката процедура не приеха решението на съответната парламентарна комисия за отнемане на мандата на Груевски поради двегодишната му присъда затвор по делото "Танк".

През май Груевски бе осъден на две години затвор заради това, че противозаконно е повлиял на служители на министерството на вътрешните работи за покупката на луксозен Мерцедес на стойност 600 000 евро, припомня БТА.

Груевски сега чака решението на Наказателния съвет на Основния съд в Скопие по жалбата му за отлагане на присъдата, която трябваше да започне да изтърпява от 8 ноември.
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп се увлича: Ще изпратя армията в Минесота, за да потуши протестите

Тръмп се увлича: Ще изпратя армията в Минесота, за да потуши протестите

Заплахата на Тръмп в социалните медии идва часове след като служител на американските имиграционни власти стреля и рани венецуелски гражданин, опитал се да избегне пътна проверка

Муцунски: Решението на САЩ за спиране на визите засяга само имигрантите, без студентите и бизнеса

Муцунски: Решението на САЩ за спиране на визите засяга само имигрантите, без студентите и бизнеса

„Не става дума за прекратяване, нито за включване в черен списък, а за временна пауза на процедурите по имигрантските визи."

САЩ задържаха още един танкер, свързан с Венецуела

САЩ задържаха още един танкер, свързан с Венецуела

Това стана малко преди планираната среща между президента на САЩ Доналд Тръмп и венецуелската опозиционна лидерка Мария Корина Мачадо.