Мотивите за вота бяха разпалване на междуетническо напрежение между македонци и албанци и неспособност за справяне с икономическите проблеми на страната.
Припомнени са конкретни случаи от тази година на конфликтни ситуации между двата етноса, завършили с убити и ранени. Албанците в Македония са около 2 млн. души.
Агенцията допълва, че бяха влошени и отношенията между партньорите в управляващата коалиция - ВМРО-ДПМНЕ на Груевски и албанска партия Демократичен съюз за интеграция начело на Али Ахмети.
Лидерът на Социалдемократическия съюз БранкоЦървенковски, който внесе в парламента искането за вот на недоверие заяви, че вместо да се занимаят с разрешаването на сериозните проблеми, управляващите поставят под заплаха стабилността в Македония. Опозицията е готова и за предсрочни избори.
Още от Свят
Пашинян: Каквото реши народът това и ще направя
Премиерът и неговата управляваща партия "Граждански договор" се надяват да получат силен мандат
The Independent: Путин става все по-странен и непредсказуем, а това е ужасно
Питър Франкопан, професор по световна история в Оксфорд, предполага, че крахът на режима на Путин би означавал анархия в обширни територии на Източна Русия, където според него „се намират арсенали с наистина ужасяващи неща
Удар на Русия по хранилище за ядрено гориво в Украйна: Зеленски направи изявление
"Към момента няма превишаване на нормите на радиационния фон. Но със сигурност има превишаване на дори отдавна достигналата небесата руска наглост“, каза украинският президент