7 Декември, 2025

Хакери, свързани с Китай, държат с лични данни американски агенти

Хакери, свързани с Китай, държат с лични данни американски агенти

Хакери, свързани с Китай, са получили секретна информация, подадена от разузнаването и военните служители в техните удостоверения за сигурност, съобщи „Асошейтед Прес“.

Официални лица от Америка говориха за кибер атаката, която причини разкриването на информация за поне 4 млн. бивши и настоящи федерални служители. Те я описват като много по-мащабна, отколкото са си мислели първоначално. Възможно е да е изтекла информация от протоколи, в които служителите попълват дълбоко лична информация, свързана с психични заболявания, употреба на наркотици, алкохол и арести. В тях има списък с контакти и роднини, което потенциално може да бъде свързано с чуждестранни агенти на САЩ.

В изявление на Белия дом от 8-ми юни се казва, че „има голяма вероятност, системи , съдържащи информация, свързана с проучванията на настоящи, бивши и бъдещи федерални и правителствени служители, да е изтекла.“

„Това значи, че китайците имат достъп до информацията за почти всеки, който е имал достъп до класифицирана информация в САЩ. Това би затруднило значително разузнавателната служба на някои от тези хора.“, заяви Джоел Бренър, един от топ разузнавачите на Америка.

Говорителят на Офиса за персонална информация, който беше цел на атаката – Самюел Шумах заяви, че няма твърди доказателства за теч на информация. Според нови данни броят на компроментирани записи е достигнал до между 9 и 14 милиона, връщащи се до 80-те години на миналия век. Това бе разкрито от служител, настояващ за анонимност.

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.