1 Април, 2026

Хакери ударили компютъра на Меркел

Хакери ударили компютъра на Меркел

Компютърът на германския канцлер Ангела Меркел е бил обект на хакерска атака срещу вътрешната мрежа на Бундестага, съобщава вестник "Билд ам Зонтаг", позовавайки се на собствени източници. Скандалът около хакерската атака на компютърната мрежа на долната камара на германския парламент избухна през май, когато представители на Бундестага признаха, че в рамките на няколко седмици неизвестни хакери са получавали данни от затворената система.

Общо 15 компютри са били хакнати, като от 5 хакерите са изтеглили данни в размер на 16-20 гигабайта. Седмичникът "Шпигел" разпространи информация, че хакерската атака може да е била на руснаци. Според изявления на някои депутати и служителите на германските тайни служби, в резултат на атаката, защитата на компютърната мрежа на Бундестага до голяма степен е била унищожена, вътрешната онлайн системата ще бъде напълно обновена, като работата ще започне в средата на юли.

"Билд ам зонтаг" съобщи, че на компютърът Меркел, която е в офиса на канцлера в Бундестага, пръв е бил атакуван от хакерите, които са влезли в системата чрез "троянски вирус". Никой от сътрудниците на Меркел не иска да каже дали са били изтеглени никакви данни от компютъра й.

Сподели:

Коментари (0)

Николай Младенов: За споразумението с Украйна работиха няколко правителства

Николай Младенов: За споразумението с Украйна работиха няколко правителства

"Такива споразумения укрепват икономиката и позициите на България в региона и дават на Украйна стабилна подкрепа за развитие"

Дронове взривиха химически завод в Русия - на повече от 1200 км от Украйна

Дронове взривиха химически завод в Русия - на повече от 1200 км от Украйна

Компанията собственик твърди, че експлозията се дължи на техническа неизправност

Великобритания изпраща още войски в Персийския залив - за защита на въздушното пространство на съюзниците

Великобритания изпраща още войски в Персийския залив - за защита на въздушното пространство на съюзниците

Лондон ще разположи ракетната система за противовъздушна отбрана "Скай Сейбър" в Саудитска Арабия и че ще удължи мисията на изтребителите "Тайфун" в Катар