27 Юни, 2026

Хашим Тачи: Предпочитам да водя диалог с Дявола, отколкото с Александър Вучич

Хашим Тачи: Предпочитам да водя диалог с Дявола, отколкото с Александър Вучич

Срещата в Брюксел ще се проведе няколко дни преди пристигането на двамата лидери в Париж

Президентът на Косово Хашим Тачи потвърди пред прищински медии, че срещата в Брюксел със сръбския му колега Александър Вучич ще се състои, но подчерта, че би предпочел да води преговори с Дявола, отколкото с него, отбелязва електронното издание на белградския ежедневник Danas.
„Надявам се, че този (преговорен) процес ще бъде завършен със споразумение, което със сигурност означава взаимно признаване и възможност за членство на Косово в ООН, откриване на пътя за признаване на страната от петте оставащи членки на ЕС и разкриването на сигурна европейска перспектива и за двете страни", подчерта Тачи.
Косовският президент призна, че очаква срещата, организирана в Брюксел с посредничеството на Европейския съюз, да бъде „трудна, тъй като моят колега от Сърбия е труден събеседник, сложен и в същото време – натоварващ. Мога да кажа, че предпочитам седна на масата с Дявола и да водя диалог с него, отколкото с Александър Вучич, защото той, с целия си потенциал, целия държавен арсенал на Сърбия, работи на разпадането на Косово като държава", обобщи Тачи. 
Срещата в Брюксел ще се проведе няколко дни преди пристигането на двамата лидери в Париж, където ще присъстват на церемония по случай 100-годишнината от края на Първата световна война, по покана на френския президент Еманюел Макрон. Очаква се във френската столица Тачи и Вучич да отделят време за разговор.
Сподели:
Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"

Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"

На Министерството на правосъдието е наредено също да разкрие имената на подателите и получателите на определени имейли, както и предполагаемите съучастници на Епстийн, посочени в предварителното обвинение

ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор

ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор

"ЕС ще реагира бързо и решително, за да защити правата си и регулаторната си автономия“

Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи

Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи

„Най-важното е, преди всичко, Израел да остане в зоната за сигурност в Южен Ливан"

Коментари (0)