Седем от осемте задържани в сряда лица при спецакцията в парижкото предградие Сен Дени, бяха пуснати днес на свобода, съобщи прокуратурата на Париж.
Осмият арестуван - Джауад Бендауд - човекът, предоставил на предполагаемия организатор на атентатите от 13 ноември Абделхамид Абауд апартамента, в който той се укри - остава в ареста.
Задържането под стража на Бендауд бе продължено с шест дни. Той твърди, че е бил помолен за услуга да настани двама души, които са дошли от Белгия в нелегално зает от него апартамент, но не е знаел, че те са терористи.
Бендауд е криминално проявен. През 2008 г. е осъден на 8 години затвор за побой, довел до смъртта на жертвата. Пуснат е на свобода през 2013 г.
Още от Свят
Зеленски изпрати спешно писмо до Тръмп за критичния недостиг на средства за ПВО
В посланието е отразена и тревогата на Киев относно трудностите с осигуряването на доставки на оръжие по програмата PURL, която позволява на съюзниците от НАТО да финансират закупуването на американско оръжие за Украйна
След удар на ВСУ е изгорял щабът на Черноморския флот на Русия в Севастопол
Назначеният от Кремъл окупационен „губернатор“ на граза Михаил Развожаев потвърди ударите по града.
Тръмп ще се срещне с кабинета си в критичен момент за преговорите с Иран
При настоящето положение на нещата обаче Тръмп рискува също така войната, която сам реши да започне, да приключи с незадоволителен край