Въпреки поражението си на президентските избори в САЩ, Хилари Клинтън изпреварва Доналд Тръмп по брой на подадени за нея гласове при продължаващото преброяване, предаде ТАСС, като се позова на в. "Ню Йорк таймс". Предварителни резултати показват, че за Клинтън са гласували 59 182 000 избиратели (47,6 процента), а за Тръмп - 59 44 000 (47,5 процента). В повечето щати вече са преброени между 95 и 100 процента от гласовете, само в Юта са преброени 70 процента, а в Аляска - 76 процента.
По данни на изданието "Политико" подкрепата за Тръмп в 538-членната избирателна колегия наближава 300 гласа, но Клинтън води с над 30 000 гласа в народния вот, посочва БТА, цитирайки ДПА. Ако резултатите се запазят, това ще е първият случай от 2000 г., когато победителят на печели народния вот. Преди 16 години републиканецът Джордж У. Буш победи демократа Ал Гор, въпреки че получи по-малко гласове от него.
Още от Свят
Тласък за мир в Украйна: Лидерите на Г-7 за новите санкции срещу Русия
Тръмп беше заявил, че санкциите срещу Русия, които бяха частично облекчени поради войната между Иран и Израел за стабилизиране на цените на петрола, могат да бъдат възстановени, след като бъде обезпечен активният трафик на петролни танкери през Ормузкия проток
Украински изтребител Су-24М се разби в Хмелницка област, служители на реда иззеха черната кутия
Бомбардировачът е изпълнявал конкретна бойна задача, засега няма подробности за причините за тежкия инцидент
Самолет се разби на магистрала в САЩ
Настъпва хаос, докато хората излизат от автомобилите си, за да се опитат отчаяно да разбият прозореца на пилотската кабина и да освободят хората вътре