Междувременно държавният департамент на Съединените щати обяви, че се обмислят всякакви варианти на реакция към Украйна, включително санкции.
Повод за това изказване стана използването на сила срещу протестиращите. Американският министър на отбраната Чък Хейгъл е отправил предупреждение в телефонен разговор с украинския си колега Павел Лебедев да не се изпраща армията срещу демонстрантите.
Още от Свят
Албански опозиционен лидер изнесе секретно военно споразумение със САЩ от парламента
Управляващата Социалистическа партия поиска лидерът на „Възможност“ да бъде отстранен от парламента за 60 дни заради „тежко и многократно нарушение“
ISW: Путин се опитва да прехвърли отговорността за войната върху руския парламент и обществото
Руският президент е заявил, че Русия трябва да „изпълни съзнанието“ на гражданското си общество с разбирането за значението на войната и да съхрани това чувство за национално единство
Обявиха извънредно положение в руската Тюменска област заради наводнения
Повече от 140 жилища в града са били застрашени от наводнения миналата седмица, съобщават регионалните власти