Християн-демократите и социал-демократите в Германия се споразумяха да преговарят за коалиционно правителство. Консултациите по същество ще започнат в неделя.
На първата за новата политическа година среща двете формации обсъждаха технически въпроси. След предварителните разговори лидерите на двете парламентарни фракции излязоха с общо изявление, че доверието между тях се е повишило и че започват преговори за сформиране на голяма коалиция между двете основни политически сили.
Германските социадемократи започват преговори за голяма коалиция с християндемократите
Нов кабинет в Германия може да има най-рано през февруари
„Водим проучвателни преговори. Така че нямаме споразумение по същество. Но всички знаем, че са необходими ефективност и динамичност. За да постигнем това, е необходима добра подготовка и именно затова се бяхме събрали днес”, посочи Александер Добринд, който е председател на парламентарната група на ХДС.
Свят
Християн-демократите и социал-демократите в Германия се споразумяха за преговори
Автор: Илиана Славова
Ангела Меркел и Мартин Шулц
Консултациите по същество ще започнат в неделя
Фактор

Коментари (0)