23 Декември, 2025

И. Иванов: В Европа вече никой не иска да отстъпва пред Путин

И. Иванов: В Европа вече никой не иска да отстъпва пред Путин

"Доставката на оръжия за Украйна ще е една граница, която, ако бъде премината, това означава нов Афганистан за Русия. Това в Русия го осъзнават. Осъзнават го и Съединените щати", коментира урналистът Иво Иванов, член на Геополитическото дружество, подчерта, че общата цел на Европа и САЩ е прекратяване на конфликта в Украйна.

"Използване на авиация в конфликта от страна на Москва ще е следващата стъпка на ескалация, която Москва може, чисто военно, да си позволи. Ако използва военна авиация, окончателно ще лъсне това, което цял свят отдавна знае, че Русия е страна в този конфликт", заяви Иванов. 

Според него, Путин не е готов да признае своето поражение, но не бива и да се подценяват неговите сили. 

"Такива режими и икономики като Русия могат да издържат само блиц война. Отпорът на Украйна се оказа много по-твърд, отколкото се надяваха стратезите в Москва. От тук нататък нивото на ескалация на конфликта е или да се задълбочи, което значи нова война, още по-активна и агресивна, с много повече жертви, или да бъде потърсено някакво решение. В Европа вече никой не иска повече да отстъпва пред Путин", категоричен беше анализаторът.. 

Сподели:

Коментари (0)

Вучич изгуби вътрешния си баланс: Сърбия остава сама между Изтока и Запада

Вучич изгуби вътрешния си баланс: Сърбия остава сама между Изтока и Запада

Санкции, масови протести и разпадащият се модел на „четирите стълба“ изправят Белград пред болезнен избор в момент, когато пространството за геополитическо лавиране рязко се стеснява

Дипломатическа война: Дания е в шок, след като Тръмп поиска Гренландия за „националната сигурност“

Дипломатическа война: Дания е в шок, след като Тръмп поиска Гренландия за „националната сигурност“

Американският президент нееднократно е заявявал, че според него Гренландия, която е до голяма степен автономна, но е част от Кралство Дания, има стратегическо значение както за отбраната, така и като източник на минерални ресурси

Зеленски: Готов е основният набор от документи за мирния план

Зеленски: Готов е основният набор от документи за мирния план

"В плана има 20 точки. Може би не всичко е перфектно, но планът съществува. Има гаранции за сигурност между нас, Европейския съюз и Съединените щати – рамков документ."