4 Март, 2026

И. Калфин: В Европа няма финансова криза, никой не очаква и криза през тази година

И. Калфин: В Европа няма финансова криза, никой не очаква и криза през тази година

Ивайло Калфин

"В Европа няма финансова криза, никой не очаква и криза през тази година", заяви Ивайло Калфин, бивш вицепремиер, в ефира на Bloomberg TV Bulgaria.

Като една от причините за по-трудното развитие на икономиката Калфин отбеляза фактът, че тя е глобализирана и всички международни сътресения водят до негативни резултати. Все пак, според него, именно глобализацията е правилният път за всяка една страна.

"Както всяка една система, световната политика има нужда от разтърсване. Това обаче не трябва да води до разпадане на връзки. Няма как ако една държава се затвори в своите граници да получава толкова, колкото от участието си в глобалната система", посочи той.

"Политическите несигурности също имат съществено отражение върху икономиката", подчерта Калфин.

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: САЩ и Израел са в много силна позиция срещу Иран

Тръмп: САЩ и Израел са в много силна позиция срещу Иран

Тяхното ръководство просто бързо изчезва. Всеки, който изглежда, че иска да бъде лидер, в крайна сметка е мъртъв", каза

ISW: Путин плати  един милион живота на свои граждани за трохи!  Стратегическият провал е очевиден

ISW: Путин плати един милион живота на свои граждани за трохи! Стратегическият провал е очевиден

От миналата есен ВСУ започнаха да изтласкват руснаците с локални контраатаки. През ноември защитниците освободиха Купянск, а миналия месец бяха върнати важни позиции в Запорожска и Днепропетровска области

Киев обвини Унгария и Русия в циничнo манипулиране на въпроса с военнопленниците

Киев обвини Унгария и Русия в циничнo манипулиране на въпроса с военнопленниците

Украйна подчертава, че използването на съдбата на военнопленници като политически инструмент - особено в навечерието на избори - е недопустимо.