7 Декември, 2025

И комунистите в Китай осъдиха убийството на Немцов

И комунистите в Китай осъдиха убийството на Немцов

Медиите в Китай, свързани с управляващата Комунистическа партия, осъдиха убийството на руския опозиционен лидер Борис Немцов. Според китайците то вреди на политическия елит на Русия, предаде AFP. „Този инцидент нанесе тежък удар по националното единство на Русия и засилва натиска над руското правителство в решаването на деликатни въпроси“, коментира таблоидът Global Times. Статията, която от една страна остро критикува убийството, но от друга демонстрира симпатии към Москва, отразява позицията на Пекин като съюзник на Русия, във време, когато руският президент Владимир Путин поддържа тесни връзки с китайския лидер Си Дзинпин.

„Убийството на Немцов противоречи на общата политическа логика“, се казва в коментара, в който се подчертава фактът, че Путин е осъдил престъплението и дори се споменава, че западните медии намекват, че именно руският лидер стои зад това убийство. „Китайското общество желае да види стабилна Русия под управлението на Путин и е шокирана да види подобни жестоки деяния в Москва“, добавя вестникът. 

Сподели:

Коментари (0)

Скандалите около военния министър на САЩ Пийт Хегсет се разрастват

Скандалите около военния министър на САЩ Пийт Хегсет се разрастват

Част от републиканците вече се дистанцират, а демократите открито настояват за оставката му.

Разкрита е причината за срива на Cloudflare

Разкрита е причината за срива на Cloudflare

Техническият директор на Integrity360 Ричард Форд смята, че инцидентът е резултат от „промяна в базата данни, направена по време на планирана поддръжка, която леко е излязла от контрол“, претоварвайки системите.

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“