15 Януари, 2026

И Майк Пенс е използвал личния си имейл за кореспонденция

И Майк Пенс е използвал личния си имейл за кореспонденция

Той е обсъждал въпроси, свързани с вътрешната сигурност на страната

 

Вицепрезидентът на Съеднените щати Майк Пенс е обсъждал въпроси, свързани с вътрешната сигурност на страната, чрез личния си имейл, докато е заемал поста губернатор на щата Индиана. Информацията беше разкрита първо от в. „Индианополис стар”.

Според изданието Пенс е използвал имейла си, за да обсъжда поверителна информация, а миналото лято акаунтът му е станал обект на хакерска атака.

По време на предизборната кампания Пенс подложи на критики кандидата за президент на демократите Хилари Клинтън, че е използвала частен имейл сървър, докато е заемала поста държавен секретар и я обвини, че с действията си е изложила на заплаха националната сигурност.

Хакерите са получили достъп до контактите на Пенс, получените и изпратените съобщения.

Той е използвал акаунта си, за да коментира и теми, свързани с бежанската криза от Сирия, както и стрелбата по сградата на парламента на Канада.

Според законите в Индиана е позволено публичните личности да използват лични имейл акаунти. Всички съобщения, отнасящи се за държавни въпроси обаче, трябва да бъдат пазени и достъпни при поискване.

Сподели:

Коментари (0)

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

Неназован израелски официален представител също е заявил, че Тръмп вероятно е взел решение за намеса, макар че мащабите и сроковете все още не са ясни

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да  пиеш

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да пиеш

Както пише Politico, тя е изразила това мнение по време на разговор с лидерите на политическите групи в Европейския парламент

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Ларс Льоке Расмусен призова Вашингтон да се ангажира с „уважително“ сътрудничество по отношение на арктическия остров, който се контролира от Копенхаген