8 Май, 2026

И САЩ предупредиха: Евро 2016 може да стане мишена на терористи

И САЩ предупредиха: Евро 2016 може да стане мишена на терористи

Европейското първенство по футбол, което започва след броени дни във Франция, може да е следващата мишена за терористични атаки, предупреди Държавният департамент на САЩ, цитиран от ВВС.

Преди дни "Сън" изрази притесненията си, че „Ислямска държава” подготвя терористична атака по време на мача Англия - Русия, който е на 11 юни, събота, от 22 часа българско време на стадиона в Марсилия.

"Големият брой туристи, които посещават Европа през летните месеци, ще привлече повече терористи", смятат от дипломатическото ведомство на САЩ.

Държавният департамент издаде специално предупреждение за пътуване, като предупреждава своите граждани за възможни атаки на територията на цяла Европа.

Сподели:

Коментари (0)

The Economist: Путин губи контрол над Русия

The Economist: Путин губи контрол над Русия

Руската авторитарна система все още се крепи на страх и репресии, но вече е изгубила способността да формира визия за бъдещето.

Нагъл Кремъл, даде ултиматум на Киев

Нагъл Кремъл, даде ултиматум на Киев

Според Ушаков, за възобновяване на преговорите Украйна трябва да направи само една стъпка.

ЕС се подготвя „за потенциални“ разговори с Путин

ЕС се подготвя „за потенциални“ разговори с Путин

председателят на Европейския съвет Антонио Коща е казал, че ЕС разполага с подкрепата на украинския президент Володимир Зеленски за този потенциален ход.