23 Февруари, 2026

И Словакия няма да подпише Глобалния пакт на ООН за миграцията

И Словакия няма да подпише Глобалния пакт на ООН за миграцията

Петер Пелегрини

Словакия потвърди вчера, че няма да подпише Глобалния пакт на ООН за миграцията, подобно на редица други страни, между които Чехия и Полша, предаде ДПА.

"Като премиер отхвърлям текста на пакта за миграцията и отказвам той да е в сила за Словакия", заяви премиерът социалдемократ Петер Пелегрини пред вестник "Сме".

Пактът, който се очаква да бъде подписан на среща на върха в Мароко на 10 и 11 декември, има за цел да регулира глобалната миграция, но редица страни заявиха, че няма да го подпишат, напомня ДПА.

В петък външният министър Мирослав Лайчак заплаши, че ще подаде оставка, ако правителството откаже да подпише пакта на ООН, защото той не би приел правителството да се поддаде на натиска на десни популисти.
Сподели:

Коментари (0)

Буданов за преговори с Русия: Украйна се доближава до решителния момент

Буданов за преговори с Русия: Украйна се доближава до решителния момент

Вниманието на украинците е насочено към мирните преговори, които не само трябва да сложат край на войната, но и да предотвратят повторение на кървава руска агресия

Тръмп плаши света: Мога да направя ужасни неща на други държави!

Тръмп плаши света: Мога да направя ужасни неща на други държави!

Въпреки че Върховният съд ограничи митническата политика на Белия дом, острата реакция на Тръмп дава сигнал, че администрацията му вече търси алтернативни „вратички“ в законодателството

Мощна зимна буря в САЩ изкорени дървета и прекъсна масово тока

Мощна зимна буря в САЩ изкорени дървета и прекъсна масово тока

Над 5000 полета са отменени заради бурята в САЩ, а в Ню Йорк е въведена забрана за несъществени пътувания до обед местно време