Двама душа бяха задържани от белгийската полиция.
Арестуваните са планирали да извършат кървави атентати в столицата Брюксел в нощта на Нова година, съобщиха източници федералната прокуратура.
Акцията на полицията е била извършена след получаване на разузнавателни данни от приятелска специална служба, пише още в съобщението на обвинителите.
Силите да реда са провели операцията през почивните дни в южния град Лиеж и централната провинция Фламандски Брабант.
При обиските са иззети военни дрехи и пропагандистки материали на радикалната групировка "Ислямска държава".
Белгия въведе извънредно положение след атентати в Париж в нощта на 13 срещу 14 ноември 2015 г. Някои от ислямистите, отговорни за смъртта на над 130 души при шестте атаки, са поданици на кралството.
Още от Свят
Израел ликвидира двама активисти на „Хамас“ и „Ислямски джихад“ - ръководели са финанасова мрежа
Получавали са инструкции от „Хамас“, прехвърлили са на терористичната организяция около 169 милиона долара
Иран постави условие, за да започне нова фаза в преговорите със САЩ
250 000 души в Тирана протестираха срещу властта заради проекта на фамилията Тръмп
По време на демонстрациите, станали известни като "Революцията на фламингото", участниците скандираха „Албания не е за продан“ и настояха за оставката на министър-председателя