30 Август, 2026

Indipendent: Брекзит отприщи скок на престъпленията на расова основа във Великобритания

Indipendent: Брекзит отприщи скок на престъпленията на расова основа във Великобритания

Увеличаване с 23% на престъпленията на расова или религиозна основа във Великобритания, се наблюдава след миналогодишния референдум за членството в ЕС

Безпрецедентно увеличаване с 23% на престъпленията, извършвани от расова или религиозна основа във Великобритания, се наблюдава след миналогодишния референдум за членството в ЕС, пише лондонският в. „Индипендънт”.

Престъпленията от омраза, расовата и религиозната дискриминация са във възход от миналото лято насам, а малцинствените групи се чувстват по-уязвими от всякога.

Организацията Freedom of Information се позовава на полицейски данни, които показват, че поделенията на вътрешното министерство в 11 от общо 32 структури на Острова са получавали сигнали за такива престъпления.
 
На някои места нарастването на расовите престъпления е с повече от 40 на сто. Такива са Гуент, Нотингъмшир и Кент.
Най-стряскащо е увеличението на тази престъпления в Гуент, Уелс, където скокът е цели 77 процента.

Антирасовите изблици са нараснали навсякъде с изключение а град Лондон, който обаче е най-малкият по площ район на полицията в Англия и Уелс.

Инцидентите през миналата година са включвали влачене на мюсюлманка по паважа, дърпана за хиджаба й, двама поляци, нападнати на улицата, като единият е убит, мюсюлманин и мюсюлманка, заляни  с киселина, които са били с опасност за живота.

Сподели:
 NBC: Хегсет обмисля да се кандидатира за президент, обсъжда темата с близките си

NBC: Хегсет обмисля да се кандидатира за президент, обсъжда темата с близките си

Самият Хегсет отрече информацията като "абсолютно невярна"

Лиценз за Storm Shadow за Киев: защо Москва реагира с истерия?

Лиценз за Storm Shadow за Киев: защо Москва реагира с истерия?

Фактът, че Париж и Лондон се съгласиха да предоставят на Украйна лиценз за производство на Storm Shadow/SCALP, все още не означава, че производството на такива ракети ще започне бързо

37 са вече жертвите на руската атака в Киевска област, детонирал е склад за боеприпаси, поразени са 50 жилищни сгради

37 са вече жертвите на руската атака в Киевска област, детонирал е склад за боеприпаси, поразени са 50 жилищни сгради

"Тези, които са допуснали това да се случи, трябва да бъдат подведени под отговорност за решенията си... Правилата са ясни: боеприпаси не може да се съхраняват в близост до домове или други жилищни райони." - каза президентът Зеленски

Коментари (0)