Ирак, Афганистан и Пакистан са мишена на над 10 000 терористични актове за година. Преди атаките във френската столица, в Бейрут и Ирак джихадисти избиха стотици невинни граждани.
Въпреки това данните не лъжат – тази карта, разработена на база на миналогодишния Индекс на световния тероризъм недвусмислено показва къде има най-много атаки. Най-голям е рискът от терористично нападение не на Запад, а в Близкия Изток.Ирак, Афганистан и Пакистан – три мюсюлмански държави, са местата с най-много терористични актове за година, общо над 10 000. Едва няколко десетки от хилядите нападения стигат до първите страници на вестниците и емисиите на телевизиите.
Още от Свят
Неловък момент на Г-7: Кадри с Тръмп и Зеленски взривиха социалните мрежи (Видео)
Видео от срещата на върха във Франция, уловила конфузната ситуация, предизвика разнопосочни коментари в интернет
Спад в цените на петрола последва споразумението за отваряне на Ормуз
Около 09:25 ч. българско време американският лек суров петрол West Texas Intermediate (WTI) поевтиня с 3,4%, като новата му цена е 74,18 долара за барел
Ключова среща на министрите на отбраната на страните от НАТО в Брюксел
Форумът, който ще се фокусира върху войната в Украйна и ситуацията в Близкия изток, се провежда в момент, когато европейските съюзници са под засилен натиск от Вашингтон