Иран отхвърли предложението на САЩ за сътрудничество срещу „Ислямска държава" в Ирак и Сирия, каза иранският върховен лидер аятолах Али Хаманей според „Франс прес".
„Още от самото начало САЩ питаха чрез посланика си в Ирак дали можем да действаме заедно срещу Даеш ( на арабски „Ислямска държава в Ирак и Велика Сирия")", пише Хаменей в специално съобщение. По думите му той отговорил: „не, защото са им мръсни ръцете". „Държавният секретар на САЩ Джон Кери лично попита иранския си колега Мохамед Джавад Зариф и той отхвърли молбата", поясни Хаменей.
Още от Свят
Макрон обяви предоставяне на Украйна на изтребители Rafale и лицензии за производство на френски ракети
Освен това приветства решението на президента на САЩ Доналд Тръмп да даде разрешение на Украйна да произвежда ракети-прехващачи за системите Patriot.
Наки: Натискът върху Путин расте все по-силно
Олигарси, депутати, бойци, пропагандисти, представители на икономическия блок. Все по-често звучи една проста идея: „Ние не се справяме, време е да спрем.“
Съдът по правата на човека в Страсбург се заема с делото на Люпчо Георгиевски в Битоля
Като последен свидетел на защитата по делото по собствено желание се яви бившият премиер на Република Северна Македония Любчо Георгиевски