18 Май, 2026

Иранец бутна 20-годишна германка под метрото в Берлин

Иранец бутна 20-годишна германка под метрото в Берлин

28-годишен мъж, син на ирански мигранти, е бутнал 20-годишна жена под влака на метрото в Берлин, съобщи "Берлинер Цайтунг".

Свидетели разказали пред изданието, че около 23:40 часа млад мъж с неевропейска външност неочаквано бутнал момичето, стоящо на перона на спирката "Ernst-Reuter-Platz" и тя паднала под колелата на първия вагон на метрото.

Мъже, стоящите наблизо, веднага хванали убиеца, извикали полиция и го държали до пристигането на органите на реда.

По първоначални данни починалото момиче е германка, но с ливански произход.

За момента е ясно, че убиецът е пристигнал в Берлин от Хамбург, пробвал да получи подслон в място за бездомници, но там му отказали и по пътя към друго място за подслон се озовал в метрото и извършил жестокото зверство.

Ясно е още, че 28-годишният мъж е бил разследван в няколко германски провинции – основно за кражби.

Сподели:

Коментари (0)

ДБ намира за правилни мерките на Гълъб Донев - но недостатъчни

ДБ намира за правилни мерките на Гълъб Донев - но недостатъчни

"Настояваме бюджетният дефицит да бъде ограничен до 3% още през 2026 г. и да е най-много до 2,5% за 2027 г."

Радев пристигна в Берлин за срещата си с Фридрих Мерц

Радев пристигна в Берлин за срещата си с Фридрих Мерц

Дискусиите ще бъдат насочени към теми от сферата на двустранното сътрудничество, европейската политика и международната политика за сигурност

Премиерът на Гренландия: Няма никакъв знак за промяна в позицията на САЩ

Премиерът на Гренландия: Няма никакъв знак за промяна в позицията на САЩ

Министър-председателят Йенс-Фредерик Нилсен със специалния пратеник на САЩ Джеф Ландри