17 Април, 2026

"Ислямска държава" дава по 1 500 долара на младоженци, но държи робини за секс

"Ислямска държава" дава по 1 500 долара на младоженци, но държи робини за секс

"Илямска държава" предлага на своите бойци по 1500 долара при сключване на брак, както и безплатен меден месец в тяхната крепост в град Ракка, пише британският "Дейли мейл".

За социалните придобивки започнало се разбра, след като сирийският джихадист Абу Билал ал-Хомси говорил пред журналисти по Skype от столицата на самопровъзгласилата се Ислямска държава.

Той и неговата тунизийска булка се срещнали за първи път преди месеци в чат. Двамата се оженили и заминали на меден месец. В ресторанти в Ракка яли месо на скара, разхождали се по течението на река Ефрат и яли сладолед. Всичко това станало възможно благодарение на Ислямска държава: те им дали 1500 долара, с които да започнат съвместния си живот, осигурили им и безплатния меден месец.

"Дава се всичко, което човек би искал за сватбата си", твърди Ал Хомси от Ракка, столицата на ИД, в която в продължение вече на 18 месеца редовно по улиците редовно се виждат обезглавени тела, а предполагаемите прелюбодейци се убиват с камъни.

Въоръжени лица на импровизирани ГКПП-та проверята минувачи за притежание на вещи, които по някакъв начин нарушават правилата на ислямистите. За нарушение се счита дори и лек отблясък на гел на косата.

В домовете на някои от командирите на ИД живеят жени и момичета язиди, отвлечени от Ирак и използвани като сексуални робини.

Ислямска държава е известна с жестокостите си, извършени на територията на Сирия и Ирак. Но поддръжниците на режима и управниците са заети с изграждането на нова нация, управлявана от джихадисти според "Божия закон", в която живеят мюсюлмани от цял свят. Тяхната националност ще бъде изтрита и просто ще бъдат обединени в "халифат".

За да се постигне това, е изградена цяла система от хуманно отношение, която да позволи на хиляди мъже и жени да се устроят на територията на държавата. Джихадисти се предвижда да пристигат от Европа, Централна Азия и САЩ.

"Това не е просто борба", коментира младоженецът. "Имаме институции. Имаме държава и подчинени, големи територии също. Държавата помага на имигрантите да се женят. Това са елементи от управлението и то трябва да се грижи за хората", допълва Ал Хомси.

Ал Хомси говори в поредица от интервюта за Асошейтед прес по Skype за личния живот на бойците в Ислямска държава.

Елитът на джихадистите живее в Ракка. Луксозните им къщи и апартаменти преди са били резиденции на правителството на Башар Асад.

Въпреки битките в Ракка супермаркетите са добре заредени, има и няколко интернет кафенета. "Градът е стабилен, има всички услуги и всичко необходимо. Не е като селските райони, контролирани от нас", коментира Ал Хомси и сравнява столицата с Ню Йорк.

Жената на Ал Хомси е особен "удар" за джихадистите, тъй като тя владее четири езика и е лекар. Самият той е бил IT специалист преди гражданската война в Сирия. Винаги е бил с ултраконсервативни убеждения, а от 2013 г. се присъединява към Ислямска държава. През 2014 г. става официален член на организацията.

24-годишната му съпруга достига до Сирия през Алжир за Турция, а оттам за Ракка, заедно с други жени, присъединяващи се към Ислямска държава.

След края на медения месец семейството се връща в Хомс. Там ще живеят с парите от главорезите. Семейството вече очаква дете, като за всяко дете ще получава по 400 долара помощ.

Прочети още на: http://www.dnes.bg/redakcia/2015/05/28/socialna-djihadistka-politika-1500-za-mladojencite.264834

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп отново наложи забрана на руските кораби

Тръмп отново наложи забрана на руските кораби

Според наличната информация, тази забрана е въведена през април 2022 г., а настоящото решение я удължава с поне още една година

Русия посочи и Турция за "неприятелска страна" заради подкрепата й за Украйна

Русия посочи и Турция за "неприятелска страна" заради подкрепата й за Украйна

Руското министерство на отбраната със скандално обръщение: списъкът на европейските обекти, които произвеждат дронове и друго оборудване, представлява списък с потенциални цели за руските въоръжени сили...

Южнокорейски танкер премина за първи път по алтернативен на Ормузкия проток маршрут

Южнокорейски танкер премина за първи път по алтернативен на Ормузкия проток маршрут

По-рано през април Сеул обяви, че ще изпрати пет кораба под южнокорейски флаг до саудитското пристанище Янбу на Червено море, за да изгради нови транспортни маршрути