24 Август, 2026

"Ислямска държава" започна да екзекутира и жени

"Ислямска държава" започна да екзекутира и жени

Радикалната групировка „Ислямска държава" вече започна да посяга и на жени. Бойците обезглавиха две жени в Сирия, съобщава Сирийският център за наблюдение на човешките права, цитиран от „Франс прес". Те са обвинени в правени на магии.

„Ислямска държава" екзекутира две жени, те са обезглавени в провинция Дейр ез Зор. За първи път центърът регистрира екзекутиране на жени от „Ислямска държава" по този начин, обяви центърът.

Базираната във Великобритания активистка организация добави, че екзекуциите са извършени в неделя и понеделник и включват две двойки.

В двата случая жените са екзекутирани със съпрузите, като всяка от двойките е обвинена в магьосничество.

Преди „Ислямска държава" е убивала жени с камъни за прелюбодеяние. Но от центъра уточняват, че сега за първи път групировката обезглавява жени.

Според активистите „Ислямска държава" е екзекутирала повече от 3 хиляди души в Сирия през последната година, включително 1 800 цивилни и 74 деца.

Сподели:
Полша отложи трансфера на старите си МиГ-29 - обяви ги за опасни

Полша отложи трансфера на старите си МиГ-29 - обяви ги за опасни

Припомняме, че в началото на август месец украинският посланик в Полша Васил Боднар заяви, че диалогът с полската страна относно изтребителите МиГ-29 продължава, но тяхното прехвърляне все още е възпрепятствано

 The Telegraph: Русия саботира оръжейни фабрики в цяла Европа, на прицел е и България

The Telegraph: Русия саботира оръжейни фабрики в цяла Европа, на прицел е и България

Изданието посочва нова схема, която прилага Кремъл - вербува местни членове на престъпни групи за диверсии в отбранителни предприятия, опитвайки се да провери решимостта на Алианса

Птичките на Мадяр унищожиха два руски изтребителя, удариха ключови цели в Русия

Птичките на Мадяр унищожиха два руски изтребителя, удариха ключови цели в Русия

Отбранителните сили на Украйна са ликвидирали осем радарни системи на територията на Руската федерация и Крим

Коментари (0)