7 Декември, 2025

Испания спаси 447 мигранти

Испания спаси 447 мигранти

Испанската агенция за спасяване на хора, които бедстват по море, съобщи, че е спасила на 440 мигранти, опитващи се да прекосят Средиземно море от Северна Африка напът за Европа, предаде Асошиейтед прес.

Спасени са 447 мигранти, които са се намирали в 15 малки лодки. Повечето са били край южните брегове на Испания, предаде БТА.

Близо 300 мигранти загинаха в Средиземно море в участъка между Испания и Африка от началото на годината досега, според данни на ООН. Над 1600 мигранти загинаха тази година при опит да прекосят цялото Средиземно море от началото на 2018 г.

Нарастването на броя на мигрантите, идващи от Африка към Испания, подложи на натиск местните институции. Мигрантите започнаха да се насочват към Испания, след като новото италианско правителство отказа на няколко пъти да приеме кораби на хуманитарни организации с мигранти, които са били спасени в морето. Последният подобен инцидент беше с кораба "Дичоти". Правителството разреши мигрантите да слязат от него едва след като уговори няколко европейски страни и Италианската католическа църква да се погрижат за тях.
Сподели:

Коментари (0)

"Не съм нареждал да ликвидират всички на борда" - Хегсет се оправда за операциите срещу нарколодки

"Не съм нареждал да ликвидират всички на борда" - Хегсет се оправда за операциите срещу нарколодки

Министърът уточни, че не е присъствал по време на операцията.

Мерц пред мемориала "Яд Вашем": Ще запазим жив спомена за ужаса на Холокоста

Мерц пред мемориала "Яд Вашем": Ще запазим жив спомена за ужаса на Холокоста

"Германия трябва да отстоява съществуването и сигурността на Израел."

Президентът на Чехия: Всички ние ще загубим, ако Путин победи в Украйна

Президентът на Чехия: Всички ние ще загубим, ако Путин победи в Украйна

Неотдавнашните твърдения за тайни преговори между САЩ и Русия, особено по отношение на предаването на украинска територия на Москва, опасно напомнят на Мюнхенското споразумение от 1938 г.