6 Декември, 2025

Испания вкара в затвора българските моряци от кораба „Свети Николай”

Испания  вкара в затвора българските моряци от кораба „Свети Николай”

От 6 до 10 години лишаване от свобода присъди испански съд за българските моряци от кораба „Свети Николай”. За всеки от моряците от командния състав е присъдено лишаване от свобода за 10 години, а за изпълнителския състав 6 години и един ден.

От решението на съда е видно, че испанските власти обвиняват за трафика на близо 3 тона кокаин, открити на 13 август 2012 г. на борда на българския кораб, общо 31 души. Това съобщи Maritime.bg. Изданието заяви, че разполага с решението на испанския съд.

Докато течеше разследването срещу българските моряци в Испания, у нас се водеше паралелно разследване, което бе прекратено през лятото. Обвинения не бяха повдигнати срещу собственика на фирмата, която е наела моряците – Дойчин Дойчев. Оказа се, че родната прокуратура няма никакви доказателства срещу него и магистратите не могат да помогнат на испанските си колеги.

Сподели:

Коментари (0)

САЩ одобриха оръжейни сделки с Дания, Италия и Южна Корея

САЩ одобриха оръжейни сделки с Дания, Италия и Южна Корея

Италия купува ракети въздух-земя с удължен обсег, Дания - интегрирана система за бойно командване.

Администрацията на Тръмп заговори за "цивилизационно заличаване на Европа“

Администрацията на Тръмп заговори за "цивилизационно заличаване на Европа“

Новата стратегия за сигурност на САЩ предлага ясно идеологическо съответствие между популисткото движение MAGA на президента на САЩ Доналд Тръмп и националистическите партии в Европа. Подчертава се, че е в интерес на Америка войната на Кремъл да спре, включително за да се възстанови „стратегическата стабилност“ с Русия.

Сърбия преговаря с потенциални купувачи за продажбата на НИС

Сърбия преговаря с потенциални купувачи за продажбата на НИС

Министърът на енергетиката  разговаря на 4 декември с представители на петролните компании MOL, OMV, EKO и Knez Petrol.