Израелският вестник „HaMevaser” пусна снимка от марша в Париж, но от кадъра беше изтрит образът на канцлера Ангела Меркел, предадоха агенциите. Изданието получи критики за неуважение към марша на единството. Той се проведе в неделя след убийствата в Париж, отнели живота на 17 души.
Освен Меркел от снимките са изтрити и други дами. Липсват парижкият кмет Ан Идалго и върховният представител на ЕС по въпросите на външните работи и сигурността Фредерика Могерини.
Присъствието на датския премиер Хеле Торниг-Шмид е маргинализирано дотолкова, че се вижда само главата й в левия край на снимката. На оригиналния кадър Меркел стои между френския президент Франсоа Оланд и палестинския президент Махмуд Абас.
Манипулацията на снимката от израелския вестник първо беше забелязана от новинарския сайт Walla.com. Много коментатори критикуваха сексистката обработка на кадъра и посочиха, че по ирония маршът на единството, който целеше разпространяване на посланието за мир, е бил подправен. Не за първи път издание премахва жена от снимка. През 2011 г. нюйоркският в. " Di Tzeitung" отстрани тогавашния държавен секретар Хилъри Клинтън от снимка в прочутата ситуационна зала на Белия дом по време на акцията по убийството на Осама бин Ладен. Впоследствие редакцията се извини за действията си с обяснението, че редакционната политика не позволява публикуването на снимки на жени въз основа на "скромността".
Още от Свят
Марко Рубио: Следващият кръг от ливанско-израелските преговори ще се проведе на 23-25 юни във Вашингтон
Той също така е „повторил многократно необходимостта от разоръжаване“ на „Хизбула“ и е потвърдил „подкрепата“ на САЩ „за усилията на правителството на Ливан да създаде напълно суверенна ливанска държава
Украински дронове нанесоха критични щети на единственото газохранилище в окупирания Крим
Пожарът в газохранилището „Глебовское“ се вижда от спътници. По информация на украинските военни обектът е бил поразен от дронове от клас middle strike, произведени от компанията Fire Point
Зеленски: Тръмп обеща да се върне към санкциите срещу Русия и да засили помощта за Украйна
По думите му е получен и положителен сигнал както от страните от Г-7, така и от Тръмп по въпроса за укрепването на украинската противовъздушна отбрана