22 Юни, 2026

Извънредното положение в Солун и Пелопонес ще продължи половин година

Извънредното положение в Солун и Пелопонес ще продължи половин година

В Солун и Пелопонес е въведено извънредно положение за 6 месеца след унищожителния потоп, който се изля над Гърция вчера. В морето край Солун все още плуват автомобили, отнесени от пороите, съобщава БНТ. Все още една жена е в неизвестност, а водата отне живота на четирима души.

Дългият срок, в който е въведено извънредното положение, е заради това, че засегнатите общини ще се опитат да кандидатстват за помощи. Селскостопанските щети вероятно ще са в размер на милиони, тъй като стотици декари с лимони и маслини са унищожени. Домовете на българите, които живеят там, не са толкова засегнати. Улиците на Каламата, както и в Солун са потънали в кал, но хората започват да се връщат към нормалния ритъм на живот, съобщава Нова тв.

Вчера буря на наводни остров Закинтос, изкорени дървета, наводни къщи и магазини. За щастие няма жертви и пострадали. Много хора бяха спасени от удавяне в колите си. Спряно беше електрозахранването на острова, а над цялата страна продължи да вали през целия ден.

Метеорологичната служба издаде извънредно съобщение, че ще валят силни дъждове, като се очаква днес на места да има и градушки. Хората са предупредени да не пътуват и да вземат мерки, особено тези, които са на приземните етажи. В планинските райони са сформирани екипи за помощ. На много места се счупиха тръбопроводи, тече кална вода. Трафикът е затруднен.

Сподели:
Експерт за ултиматума на Зеленски: Лукашенко за първи път се оказа в такъв шпагат

Експерт за ултиматума на Зеленски: Лукашенко за първи път се оказа в такъв шпагат

Самопровъзгласилият се президент на Беларус трябва да избере между Русия и възможни удари от страна на Украйна.

Гъст дим се издигна над ударен център за космически комуникации край Москва

Гъст дим се издигна над ударен център за космически комуникации край Москва

Украинските отбранителни сили удариха и автомобилен мост близо до Василевка в Запорожка област, който окупаторите използваха за транспортиране на войски и снабдяване на руската окупационна армия в района

13 загинаха и 66 са ранените при експлозия в газов завод в Катар

13 загинаха и 66 са ранените при експлозия в газов завод в Катар

„Днес ми се налага да направя нещо, което винаги съм се надявал никога да не се случи – да съобщя за трагичната загуба на 13 наши работници с индийско и пакистанско гражданство", заяви Ал-Кааби пред медиите

Коментари (0)