Свят
К. Волкър: Русия има намерение да вземе под едностранен контрол достъпа до украинските пристанища
"Събитията в Керченския пролив показаха, че Русия има намерение да вземе под едностранен контрол достъпа до украинските пристанища, в частност пристанището на Мариупол", смята специалният представител на Държавния департамент на САЩ за Украйна Курт Волкър, цитиран от "Укринформ".
"Русия претендира за едностранното право да контролира този достъп, там е проблемът. Но това не означава непременно, че Русия ще предприеме ново настъпление по суша", коментира той.
По думите му, би било изненадващо, ако Москва опита за "пробие" наземен коридор в Крим.
Волкер подчертал, че опитът за контрол над морската теротироя е достатъчно обезпокоителен.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Украйна порази 21 руски танкера в Азовско море през изминалата нощ
Взети са на прицел и четири влекача, два товарни кораба и един драгажен кораб, използвани за осигуряване на руската военна логистика
Лидерът на ЕНП Манфред Вебер призова за създаване на европейска армия
„В момента пилеем милиарди средства на данъкоплатците поради неефективност при обществените поръчки и фрагментация на националните пазари за отбрана"
Над 4000 са вече жертвите на земетресенията във Венецуела
Ранените са 16 740, смята се, че изчезналите са десетки хиляди.