7 Август, 2026

Камерън готви сурови мерки срещу данъчните измами

Камерън готви сурови мерки срещу данъчните измами

Британският премиер Дейвид Камерън ще представи законопроект за по-сурови мерки против фирмите, прибeгнали до данъчни измами.

"Това правителство направи повече от което и да е друго, за да противодейства на корупцията под всичките ѝ форми, но ние ще стигнем и по-далеч", се казва в декларация на премиера, публикувана от неговата канцелария.

По ирония на съдбата обаче Камерън е подложен на натиск след разкритията за Досиетата "Панама", че покойният му баща е имал офшорна фирма на Бахамските острови. Днес той ще говори пред парламента и ще отговаря на въпроси на депутати за неговите доходи и данъци, предаде АФП.

Премиерът призна, че в миналото е имал дял в офшорния фонд на баща си. Вчера той публикува данъчните си декларации за последните 6 години в стремежа си да докаже, че не е укривал доходи и си е плащал налозите. От тях обаче стана ясно, че той е получил като подарък от майка си Мери сумата от 200 000 паунда (247 000 евро). Именно тези пари ще бъдат в центъра на депутатския интерес.

Премиерът обяви и създаването на нова работна група, която ще разследва законността на финансовите дела на компаниите, посочени в “Панамагейт”.

Сподели:
С нови правила Тръмп ще бори "родилния туризъм" в САЩ

С нови правила Тръмп ще бори "родилния туризъм" в САЩ

Предстои издаването на два указа, свързани с миграцията, които да сложат край на битката за американско гражданство

Ванс е фаворитът на Тръмп за кандидат на републиканците за президентския вот през 2028 г.

Ванс е фаворитът на Тръмп за кандидат на републиканците за президентския вот през 2028 г.

Част от традиционните партийни спонсори продължават да подкрепят Рубио, докато Ванс разчита основно на по-младото крило на движението MAGA

Шикорски заговори за прехващане на руските ракети над Украйна вместо да се взривяват над Полша

Шикорски заговори за прехващане на руските ракети над Украйна вместо да се взривяват над Полша

Той отбеляза, че „няколко поредни дни към Киев летят балистични ракети, срещу които в момента няма защита“ и „те убиват все повече хора"

Коментари (0)