15 Януари, 2026

Камерън помолил Меркел за отстъпки още преди Брекзит

Камерън помолил Меркел за отстъпки още преди Брекзит

Британският премиер Дейвид Камерън искал от германския канцлер Ангела Меркел още отстъпки и изключения за Обединеното кралство по въпроса за свободата на движение в Европейския съюз. 

Камерън направил това, когато проучванията преди референдума на 23 юни показали, че безпокойствата от имиграцията тласкат обществото към подкрепа за Брекзит, разкрива BBC. 

Идеята в крайна сметка била изоставена, а Меркел казала на Камерън на срещата на Евросъюза след референдума, че свободното движение не подлежи на компромиси.

Андрю Купър, който беше главен социолог в щаба на кампанията за оставане в Евросъюза, каза, че не са имали довод, с който да разсеят опасенията, свързани с имиграцията. А хората са искали Обединеното кралство да има пълен контрол над границите си и мигрантския поток, заяви Купър пред BBC.

Сподели:

Коментари (0)

Мережко: Тръмп трябва да рестартира първия план - безусловното прекратяване на огъня в Украйна

Мережко: Тръмп трябва да рестартира първия план - безусловното прекратяване на огъня в Украйна

Важно е, че президентът на САЩ е започнал да губи психологическите си бариери пред оказването на натиск върху Путин, казва председателят на Комисията по външна политика на Върховната рада

Ирански кораб, превозващ оръжие за Русия, потъва в Каспийско море

Ирански кораб, превозващ оръжие за Русия, потъва в Каспийско море

CNN и The Wall Street Journal са документирали използването на Каспийско море като канал за превоз на боеприпаси и военни товари от Иран до Руската федерация

Русия се стресна за изпращането на военни части на НАТО в Гренландия

Русия се стресна за изпращането на военни части на НАТО в Гренландия

Руската дипломация изрази „сериозна загриженост“. Това се случи след срещата в Белия дом между датски, гренландски и американски лидери.