7 Декември, 2025

Камиони блокират Бразилия, искат оставката на Дилма Русеф

Камиони блокират Бразилия, искат оставката на Дилма Русеф

Стотици шофьори на камиони блокираха движението по автомагистралите в 12 от 26-те щата на Бразилия. 

Участниците в протестната акция отправиха към правителството искания за увеличаване на заплатите, намаляване на цената на горивото и оставка на президента на страната Дилма Русеф.

Протестите бяха организирани от общественото движение Национално управление на транспорта чрез социалните мрежи. 

"Ние сме аполитични, борим се за спасението на страната, а то е възможно само при оставка на Дилма Русеф, било то доброволна или в резултат на импийчмънт", заяви Фабио Роки, един от лидерите на организацията.

Синдикатите на транспортните работници не подкрепиха протестната акция. Властите на страната заявиха, че протестите целят дискредитиране на правителството.

"Тази стачка противоречи на интересите на бразилското общество", заяви президентският говорител Единю Силва.

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.