В Америка се случва много положително нещо. Така икономистът Владимир Каролев лаконично очерта картината около съставянето на управленския екип на американския президент Даналд Тръмп, който ще влезе в Белия дом само след 5 седмици , в студиото на Би Ти Ви
„Когато Тръмп спечели, казах, че очаквам да направи много популярен екип. Той е много успешен автор, има 19 книги. В тях казва за бизнеса, че най-важното е да избереш правилните хора за правилните позиции в правилното време. В сегашния си екип гледа това да не е са кариерни политици, а хора извън „истаблишмънта”, коментира Каролев.
Голяма част от предложените за министри в бъдещия американски кабинет са много богати – не само милионери, а дори милиардери.
Тод Рикетс, например, е предложен за зам.-министър на търговията. Неговото богатство се изчислява на 5,3 млрд, долара.
Уилбър Рос е вероятният бъдещ министър на търговията. Наричан е „царят на банкрута”,но не защото фалира компании, а защото купува фалирали компании и ги вдига на крака. Той има около 3 млрд. долара.
Бетрси Девос, предложена за министър на образованието, има около 5,1 млрд. долара.
Рекс Тилърсън, номиниран за държавен секретар, пък е изпълнителен директор на „Ексън Мобайл”. Той има 150 млн.
На този фон Стив Мнучин, номиниран за финансов министър, е доста беден – има само около 46 млн. долара богатство.
Той е работил навремето в „Голдмън сакс”, а сега е собственик на инвестиционна компания.
Още от Свят
Противопожарни екипи, доброволци и хеликоптер гасят голям пожар на о-в Крит
Властите призоваха за особено внимание на седем острова, където поради сушата има режим на водата. Използват се дронове с термокамери за откриване на пожарни огнища.
Дронове бомбардираха петролна база край Москва, гори голям логистичен център
Дронове удариха нефтобаза в Ногинск, на 50 км от руската столица. Кметът на Москва Сергей Собянин съобщи за свалянето на 55 дрона в социалните мрежи. По традиция обаче, той не казва нищо за щети или жертви.
САЩ и Иран размениха атаки: Ударени са военни цели и инфраструктура
Бахрейн, Саудитска Арабия, Кувейт и Йордания съобщиха, че са прихванали ирански ракети и дронове