Лидерът на автономната област Карлес Пучдемон написа в „Туитър”: Те се опитват да хвърлят в затвора идеи, но това засилва стремежа към свобода.
Говорител на каталунското правителство определи като „провокация” ареста на двама влиятелни сепаратистки лидери, обвинени от Мадрид в противодържавна дейност.
Съобщението, че по нареждане на Върховния съд двамата каталунски лидери са арестувани, беше посрещнато по улиците на Барселона с удряне по тенджери и тигани, с автомобилни клаксони и оглушителен шум.
Лидерът на автономната област Карлес Пучдемон написа в „Туитър”: Те се опитват да хвърлят в затвора идеи, но това засилва стремежа към свобода.
Организациите, оглавявани от задържаните Жорди Шуишарт и Жорди Санчес публикуваха в социалните мрежи видеозаписи, в които двамата лидери призовават поддръжниците си да продължат мирните демонстрации.
Часове след арестите около 200 души се събраха на протест пред сградата на регионалното правителство в Барселона.
Още от Свят
Украйна порази 13 подстанции в Крим и четири кораба от руския сенчест флот
„Флотът изчезва и се крие - за една нощ дежурство в Черно море „птиците“ на Силите за безпилотни системи унищожиха два танкера, сухотоварен кораб и плаващ кран“, отбеляза командирът на Силите за безпилотни системи Мадяр
САЩ разполагат допълнителни изтребители в Близкия изток
Тръмп обяви края на примирието с Иран. В отговор Техеран започна да извършва нападения по американски цели в Близкия изток, разположени в Бахрейн, Йордания, Катар, Кувейт, ОАЕ и Оман. В Йордания загинаха американски военни.
Тръмп връчва трофея на победителя във финалния сблъсък между Испания и Аржентина
Осемдесетгодишният американски президент, който в младостта си за кратко е играл футбол, разкритикува тактиката на Англия при загубения полуфинал срещу Аржентина, упреквайки селекционера Томас Тухел